Baget pırlantalar, mücevher tercihleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Farklı kesimleri ve modern tasarımları ile öne çıkıyor. Son yıllarda özellikle baget yüzükler, daha çağdaş tasarımlara sahip. Altınfox.com’da, baget ve yuvarlak kesimli pırlanta yüzük moodellerinden oluşan, gece ve gündüz rahatlıkla kullanılabilecek birçok farklı tarzda model bulunuyor.

Baget pırlantalar, ilk kez 1920’lerde, Art Deco sanat akımının öne çıktığı dönemde popüler olmuştur. Düz, simetrik ve geometrik formların damga vurduğu Art Deco tarzı, mücevher tasarımlarında da çok çabuk benimsendi. Bagetin dikdörtgen, yalın ve net şekli mücevher ustalarının da dikkatini çekti ve pırlantalı mücevherler başta olmak üzere her tarzda mücevherde kullanılarak gittikçe yaygınlaştı. Kısa zamanda bu kadar sevilmesinin ana nedenlerinden birisi, gelenekseli temsil eden yuvarlak kesimli pırlantalardan uzaklaşılması, pırlanta tasarımlarına yeni bir tarz getirmesi oldu.

Baget pırlanta yüzük modelleri işinin ehli kişiler tarafından işlendiğinde, yüzeyden yansıyan ışıkları göz alıcı bir şekilde yansıtmaktadır. Baget pırlanta modelleri; evlilik tekliflerinde, nişan ya da düğünlerde, doğum günlerinde ya sevgililer günü gibi özel günlerde tercih edilen hediyelerin başında gelmektedir. Baget kesim pırlanta modelleri özellikle şık tasarım ve dizaynları ile en çok beğenilen pırlanta kesimlerinden birisidir. Altınfox güvencesi ile baget pırlanta yüzük modellerine buradan ulaşabilirsiniz.